Oddział szpitalny leczenia uzależnień w Katowicach - Logo Specjalistyczny Zakład Usług Medycznych sp. z o.o. zobacz profil Medics na facebook
zobacz profil Medics na facebook

prywatna izba wytrzeźwień

alkoholizm leczenie

kobiecy alkoholizm

Skaliste góry pokryte śniegiem

następny poprzedni
MENU GŁÓWNE

Jak dojechać?

Proces odtrucia alkoholowego

Walka z uzależnieniem od alkoholu jest długa i trudna, nikt jednak nie musi obawiać się, że jest z góry skazany na niepowodzenie. Jednym z jej pierwszych etapów jest otrucie alkoholowe znane też jako detoks, warto więc dowiedzieć się więcej na temat tego procesu.

Gdzie na odtrucie alkoholowe?

Najbardziej popularnymi miejscami, w których można otruć organizm, są Ośrodki Terapii Uzależnień i znajdujące się w nich oddziały detoksykacyjne. Ostatnie lata są jednak również okresem, w którym wzrasta zainteresowaniu odtruwaniem w warunkach domowych. Nie jest to bowiem właściwą droga w procesie odtrucia ze względu na występujące objawy odstawienia:

  • padaczka
  • omamy
  • utrata kontaktu logicznego
  • zatrzymanie krążenia

Dlatego odtrucie alkoholowe należy przeprowadzić w warunkach szpitalnych jakie oferuje nasz oddział detoksykacji i leczenia zespołów abstynencyjnych.

Jak przebiega odtrucie alkoholowe?

Detoksykacja znana też jako odtrucie alkoholowe jest procesem bezpiecznym dla organizmu i zawsze poprzedzonym oceną tego, w jakim stanie znajduje się pacjent. Diagnostyka pozwala na ocenę tego, jak zaawansowana jest choroba alkoholowa i jakie etapy należy podjąć, aby oczyścić organizm.

W kolejnych etapach mamy więc do czynienia z eliminacją z krwioobiegu substancji aktywnych i szkodliwych, a także z uzupełnieniem witamin i minerałów, których zwykle brakuje w organizmie osoby uzależnionej. Konieczne staje się też przywrócenie równowagi w gospodarce wodno-elektrolitowej.

W trakcie detoksykacji pacjent otrzymuje zarówno płyny, jak i leki. Te ostatnie pozwalają na obniżenie ryzyka wystąpienia powikłań będących naturalną konsekwencją odstawienia alkoholu.

Odtrucie alkoholowe i co dalej?

To właśnie po detoksykacji rozpoczyna się trudna droga pacjenta do odzyskania zdrowia. Dziś już w Ośrodku Terapii Uzależnień sugeruje mu się podjęcie dalszych kroków dostosowanych do stanu, w jakim się znajduje i etapu choroby alkoholowej, który jest dla niego charakterystyczny. Najczęściej zaleca się współpracę nie tylko z lekarzem troszczącym się o stan jego organizmu, ale i z psychologiem, jedną z najlepszych jest przy tym terapia behawioralno-poznawcza.

Szybki kontakt

Pola oznaczone * są wymagane.

Medics w mediach

Medics na Facebook

Medics na YouTube

Akceptujemy płatności kartą

Płatność kartami

alkomaty alkoholizm śląsk

Skaliste góry pokryte śniegiem Nasza strona korzysta ze zdjęć
Pana Dariusza Krakowiaka

Ta strona używa plików cookies. Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody prosimy o opuszczenie strony.

Pracujemy całą dobę. Zapraszamy wszystkie osoby, które czują, że potrzebują pomocy w przezwyciężeniu uzależnienia od alkoholu i nie tylko

 

Specjalistyczny Zakład Usług Medycznych Sp. z o.o.

ul.
Moniuszki 19
,
41-200
Sosnowiec

tel.
32 307 58 57
CAŁODOBOWY
e-mail:
info@medics24.pl

 

zobacz profil Medics na facebook

Specjalistyczny Zakład Usług Medycznych Sp. z o.o. MEDICS
Sosnowiec ul. Moniuszki 19
tel. 32 307 58 57 CAŁODOBOWY
e-mail: info@medics24.pl