Oddział szpitalny leczenia uzależnień w Katowicach - Logo Specjalistyczny Zakład Usług Medycznych sp. z o.o. zobacz profil Medics na facebook
zobacz profil Medics na facebook

prywatna izba wytrzeźwień

alkoholizm leczenie

kobiecy alkoholizm

Skaliste góry pokryte śniegiem

następny poprzedni
MENU GŁÓWNE

Jak dojechać?

Co to jest alkoholizm?

Alkoholizm znany jest Polakom od pokoleń. Nie od dziś wiadomo, że niemal żadne spotkanie towarzyskie, uroczystość zawodowa czy rodzinna nie może się odbyć bez alkoholu. Nie jest to problemem, gdy występuje on w minimalnych ilościach. Niestety coraz częściej synonimem dobrej zabawy, także wśród młodych ludzi jest spotkanie przy alkoholu. To prosta droga do budowy uzależnienia od tego psychoaktywnego środka. Tak rodzi się alkoholizm.

Spożywanie alkoholu

Nieumiejętność kontrolowania spożywania alkoholu najczęściej powoduje, że osoba uzależniona traci kontrolę nad swoim życiem, rodziną, popada w konflikty z najbliższymi, traci pracę i środki do życia popadając tym samym w biedę i nędzę. Dlatego, tak ważne jest panowanie nad ilością spożywanego alkoholu.

Choroba alkoholowaalkoholizm

Alkoholizm to ciężka choroba zbierająca swoje żniwo na wielu polach, jednak pozwalająca się leczyć. Jednak trzeba mieć świadomość, że leczenie alkoholizmu wymaga przede wszystkim świadomej woli osoby uzależnionej i chęci walki. Walczenie z alkoholizmem bywa trudne, ponieważ jest to środek psychoaktywny, do walki z którym nie wystarczy przyjmowanie leków ale przede wszystkim praca nad własną psychiką przy pomocy psychologa, a w skrajnych przypadkach również psychiatry.

Ośrodek Leczenia Uzależnień Medics

Dysponujemy kadrą fachowców, którzy mają doświadczenie w pracy z osobami na różnych poziomach uzależnienia zarówno od alkoholu jak również innych środków psychoaktywnych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jesteśmy przekonani, że potrafimy pomóc każdemu, kto wie i rozumie, że taka pomóc jest mu potrzebna.

Szybki kontakt

Pola oznaczone * są wymagane.

Medics w mediach

Medics na Facebook

Medics na YouTube

Akceptujemy płatności kartą

Płatność kartami

alkomaty alkoholizm śląsk

Skaliste góry pokryte śniegiem Nasza strona korzysta ze zdjęć
Pana Dariusza Krakowiaka

Ta strona używa plików cookies. Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody prosimy o opuszczenie strony.

Pracujemy całą dobę. Zapraszamy wszystkie osoby, które czują, że potrzebują pomocy w przezwyciężeniu uzależnienia od alkoholu i nie tylko

 

Specjalistyczny Zakład Usług Medycznych Sp. z o.o.

ul.
Moniuszki 19
,
41-200
Sosnowiec

tel.
32 307 58 57
CAŁODOBOWY
e-mail:
info@medics24.pl

 

zobacz profil Medics na facebook

Specjalistyczny Zakład Usług Medycznych Sp. z o.o. MEDICS
Sosnowiec ul. Moniuszki 19
tel. 32 307 58 57 CAŁODOBOWY
e-mail: info@medics24.pl