Oddział szpitalny leczenia uzależnień w Katowicach - Logo Specjalistyczny Zakład Usług Medycznych sp. z o.o. zobacz profil Medics na facebook
zobacz profil Medics na facebook

prywatna izba wytrzeźwień

alkoholizm leczenie

kobiecy alkoholizm

Skaliste góry pokryte śniegiem

następny poprzedni
MENU GŁÓWNE

Jak dojechać?

Czym jest odtrucie alkoholowe

Odtrucie alkoholowe (zwane potocznie detoksem) to zespół procedur medycznych, stosowany w celu zminimalizowania zaburzeń wywołanych zatruciem alkoholowym. Najwyraźniej widoczne są we wczesnym okresie trzeźwienia, gdy poziom alkoholu we krwi ulega zmniejszeniu.
Odtrucie alkoholowe musi być dokonywane w odpowiednich warunkach, pod ścisłą kontrolą lekarza specjalisty, aby mógł on szybko zareagować w przypadku wystąpienia niepożądanych efektów takich jak  padaczka, czy majaczenie alkoholowe. Bardzo ważne jest umiejętne rozłożenie detoksykacji w wektorze czasu. Nie może byc to bowiem proces błyskawiczny.
Warto wiedzieć, że oferowanie usług szybkiej detoksykacji jest nieetyczne i może doprowadzić do zagrożenia zdrowia i życia.
Bezpieczne doprowadzenie organizmu do stanu trzeźwości i stabilizacja parametrów biologicznych wymaga bowiem co najmniej kilku dni specjalistycznych działań medycznych. Zbyt szybkie obniżenie poziomu alkoholu we krwi – stosowane przede wszystkim za pośrednictwem szybkich wlewów kroplowych – grozi poważnymi powikłaniami zdrowotnymi.

Stan zdrowia pacjenta

Czas, w którym pacjent wymaga odtrucia alkoholowego, jest okresem potencjalnego zagrożenia życia – szczególnie niebezpieczne jest ryzyko wystąpienia objawów powikłanego zespołu abstynencyjnego.

Niestety w przestrzeni publicznej wciąż występujebrak wiedzy o podstawowych różnicacj w postępowaniu medycznym dedykowanym osobom zatrutym alkoholem, oraz osobom doświadczającym intensywnych objawów zespołu abstynencyjnego.

Dlatego ZAPRASZAMY do skorzystania z naszej FACHOWEJ I PROFESJONALNEJ POMOCY opisanym powyzej zakresie.

Szybki kontakt

Pola oznaczone * są wymagane.

Medics w mediach

Medics na Facebook

Medics na YouTube

Akceptujemy płatności kartą

Płatność kartami

alkomaty alkoholizm śląsk

Skaliste góry pokryte śniegiem Nasza strona korzysta ze zdjęć
Pana Dariusza Krakowiaka

Ta strona używa plików cookies. Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody prosimy o opuszczenie strony.

Pracujemy całą dobę. Zapraszamy wszystkie osoby, które czują, że potrzebują pomocy w przezwyciężeniu uzależnienia od alkoholu i nie tylko

 

Specjalistyczny Zakład Usług Medycznych Sp. z o.o.

ul.
Moniuszki 19
,
41-200
Sosnowiec

tel.
32 307 58 57
CAŁODOBOWY
e-mail:
info@medics24.pl

 

zobacz profil Medics na facebook

Specjalistyczny Zakład Usług Medycznych Sp. z o.o. MEDICS
Sosnowiec ul. Moniuszki 19
tel. 32 307 58 57 CAŁODOBOWY
e-mail: info@medics24.pl